Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  Zastava, Yugo      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zastava z Belgradu
Autor Wiadomość
Gregory 
Nowy uzytkownik

Wysłany: 2017-10-31, 14:43   Zastava z Belgradu

Jestem właścicielem Zastavy Florida 1,6. Sprowadziłem ją w 2015 r. chętnie podzielę się doświadczeniami na temat sprowadzenia samochodu z Serbii. Mam kontakty w Belgradzie.

internet 
Obiecują…cy użytkownik
Szaraczek 1100p

Wysłany: 2017-12-09, 18:50   

Z opóźnieniem, ale witam. Pokaż fotki swego autka.
Zastava 1100p zielona, Zastava 1100p czerwona i Zastava 1100p pomarańczowa z lekkimi brakami :)
FSO Polonez Atu plus 1.4 GLI i caro plus 1.6GLI
FSO 125p 1500 C

Gregory 
Nowy uzytkownik

Wysłany: 2017-12-13, 20:14   

Moja Florida jest egzemplarzem wyprodukowanym jako jeden z ostatnich samochodów pod marką Zastava, które opuściły fabrykę w Kragujevcu pod koniec 2008 roku. Zakupiona w salonie w Belgradzie w marcu 2009 r. Użytkowana przez jednego właściciela, głownie w mieście. W momencie zakupu miała 54 448 km. Procedura zakupu samochodu w Serbii jest bardzo podobna do naszej, z małymi wyjątkami. W moim przypadku byłem umówiony z właścicielem już wcześniej (drogą mailową), dlatego był przygotowany do procedury wywozowej z Serbii, ale nie obyło się bez niespodzianek.
Samochód zakupiłem w maju 2015 r. właściciel przygotował umowę kupna sprzedaży, która podpisaliśmy a następnie została zarejestrowana w Urzędzie dzielnicy Belgradu Vożdovac, opłatę urzędowa za rejestrację umowy wniósł sprzedający, zrobili nam również kilka odpisów umowy poświadczonych zgodnie z oryginałem (przydają się póżniej). Drugie miejsce jakie odwiedziliśmy to wydział rejestracji pojazdów (komunikacji) na policji, który wydaje tablice rejestracyjne. Aby jednak otrzymać tablice należy uiścić podatek w urzędzie skarbowym od zawartej umowy ( w Serbii płaci go sprzedający (obliczany jest od kwoty sprzedaży) i opłatę za tablice rej. Tablice wywozowe (RPE BG ………) są również wydawane w tym urzędzie, z tym że przy tablicach wywozowych jest zwolnienie z podatku (teoretyczne), ale urzędy skarbowe nie bardzo są przygotowane do tej procedury i sprzedający jednak musi coś zapłacić. W moim przypadku za tablice wywozowe zapłacił sprzedający (po kilkukrotnych odwiedzinach urzędu wydającego tablice naprzemiennie z urzędem skarbowym. Wydział rejestracji na Policji zażądała decyzji o zwolnieniu , skarbowy wymawiał się brakiem procedur, w końcu urzędnicy przekonali sprzedającego aby zapłacił jednak podatek (pomimo oficjalnego zwolnienia). Stare tablice zdaje się na policji i na tej podstawie otrzymuje się nowe. Po kilku godzinach urzędniczej mitręgi miałem samochód zarejestrowany na siebie. Na następny dzień umówiłem się ze sprzedającym na odwiedziny firmy spedycyjnej w celu sporządzenia deklaracji wywozowej w celu zgłoszenia celnego do wywozu samochodu z terytorium Serbii. Za dokument wywozowy (trzy egzemplarze) zapłaciłem już osobiście ok. 200 zł., w urzędzie celnym dostałem odpowiednie pieczątki (całość pilotowała pani z firmy spedycyjnej. Urząd celny był obok firmy spedycyjnej) , dokument ten okazuje się na granicy, zabierają dwa egzemplarze jeden zostaje dla właściciela. Po tych procedurach (załatwialiśmy wszystko dwa dni) można już cieszyć się swoją zastavą. Polisę ubezpieczeniową (ważna 30 dni od daty umowy kupna sprzedaży) dostałem od właściciela na czas przejazdu, potem ją mu odesłałem pocztą. Firma ubezpieczeniowa nie chciała wystawić innej twierdząc, że mogę na niej pojechać do Polski. Podróż powrotna na kołach, na granicy trzeba poinformować celników Serbskich o wywozie samochodu i dać im wspomniane wcześniej dokumenty wywozowe. Celników węgierskich nie interesuje wwożony samochód. Odprawy można dokonać na granicy Serbsko - Węgierskiej, lub w Warszawie w agencji celnej. Serbskie tablice wywozowe są ważne 14 dni. Poniżej zdjęcia mojej Floridy. Jest w Polsce już prawie trzy lata i cieszy oko. Prawdopodobnie jest jedynym egzemplarzem Floridy IN w Polsce.

Moja Florida z tablicami wywozowymi.

i już w Polsce.
Więcej zdjęć wkrótce.

Mikry 
Nowy uzytkownik

Wysłany: 2017-12-16, 00:09   

Nietuzinkowy sprzęt. Uwielbiam takie, z gruntu bezsensowne akcje ;-)
Potrzebuję kupić oświetlenie tablicy rejestracyjnej - zdaje się, że w Inie jest takie samo, tyle, że przełożone w zderzak. Gdybyś coś wiedział o nowych takich lampkach to proszę o informację.

Odpowiedz do tematu