Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
  Zastava, Yugo      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawiew ciepłego powietrza YUGO
Autor Wiadomość
Krylunio 
Nowy uzytkownik

Wysłany: 2010-12-18, 10:38   Nawiew ciepłego powietrza YUGO

Witam.
Panowie powiedzcie mi... Też macie taki ciulowy nawiew ciepłego powietrza jak ja w samochodziku? Reguluję tymi wajchami nawiew i nici, jest albo bardzo takie letnie albo zimne.
Jakieś sugestie co do tego ?

roźek 
Obiecują…cy użytkownik

Wysłany: 2010-12-18, 16:06   

czerwone w dół, niebieskie w góre jak nie działa to nagrzewnica zasyfiona - demontaż i płukanie octem, kretem albo kwasem z akumulatora

Krylunio 
Nowy uzytkownik

Wysłany: 2010-12-18, 18:35   

Próbowałem wszelkiego rodzaju ustawień... Czyli czeka mnie mała robota?

BG 
Użytkownik

Wysłany: 2010-12-18, 20:15   

przyczyn może być kilka
- zapowietrzona/zakamieniona nagrzewnica
- uszkodzony zawór nagrzewnicy
- uszkodzona uszczelka głowicy
- uszkodzony termostat
- uszkodzona pompa wody

- ja osobiście obstawiam termostat

Makaroniarz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-19, 19:25   

Kolejna przyczyna jaka mi się nasuwa, to niepełne otwarcie zaworu czyli też luzy w regulacji otwarcia zaworu nagrzewnicy pomimo poruszania wajchy do oporu. Jeżeli chłodnica trzyma temperaturę podczas jazdy, to uszkodzenie pompy bym wykluczył.

Krylunio 
Nowy uzytkownik

Wysłany: 2010-12-20, 10:53   

Cytat:
. Jeżeli chłodnica trzyma temperaturę podczas jazdy
Śmie twierdzić że autko się nie przegrzewa i wskaźnik temperatury jest na rozsądnym miejscu.

Marcelek 
Doświadczony użytkownik
Paździerz rzondzi

Wysłany: 2010-12-25, 11:35   

zatem rozbieramy wyciągamy nagrzewnice płuczemy w occie jak napisał rożek ale zanim to zrobisz polecam prestone płukanka do układów chłodzenia (nic nie musisz rozbierać tylko spuścić płyn chłodzący zalać roztworem płukanki i wody auto musi popracować koniecznie na wolnych obrotach przez czas jakiś około 15 min potem jakieś 5 min pałowania spuszczasz zalewasz koniecznie świeżym płynem chłodzącym, testowane w moim aucie dużo daje) dalej ja bym radził ściągnąć obudowe nagrzewnicy i zobaczyć czy tam nie zebrało się liści i innego szajsu (ja z Fiata wywaliłem od cholery liści) jeśli to nie pomoże to wtedy rozbiórka i czyszczenie wszystkiego

FSO Polonez Caro 1,4 GLI 16V MR93 ->MR78 1600 16V Xi '95
FSO Boreł in progres

Zastava 1100p Mediteran '81

FSO Polonez Caro 1,5 GLE->1,4 GLI 16V '94

gościnnie: FSO Truck 1,6i '97

Ziomal
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-26, 18:06   

Też miałem coś takiego u siebie w Yugo. Wszystko przez te gówniane regulacje klapkami w nagrzewincy. To, że ruszasz suwakiem w środku samochodu nie znaczy, że coś się otwiera, bądź zamyka w nagrzewnicy. Sprawdź czy klapki poprawnie się otwierają.

Krylunio 
Nowy uzytkownik

Wysłany: 2011-01-04, 17:38   

Ziomal napisał/a:
To, że ruszasz suwakiem w środku samochodu nie znaczy, że coś się otwiera, bądź zamyka w nagrzewnicy.
jak jest po lewej stronie środkowy suwak to leci takie letnawe powietrze i to bardzo powolutku, a jak się da na prawą stronę to leci dość szybko ale lodowate ^^

[ Dodano: 2011-02-20, 21:50 ]
Panowie, przepraszam za odkop ale problem rozwiazany. Okazało się że urwana była wajcha od otwierania klapki w nagrzewnicy... została otwarta na max, zawiązana porządnie drutem i teraz wali ciepłe powietrze aż miło.
Pozdrawiam

Mariusz
Nowy uzytkownik

Wysłany: 2017-11-14, 20:57   

Witam, czy zawór do nagrzewnicy do zastavy 1100 można gdzieś dostać ? może jakiś inny można zamontować?

KubuS 
Użytkownik

Wysłany: 2017-11-15, 10:39   

Niestety. Musisz pytać Kolegów z forum, którzy ściągają części z Serbii, przerabiałem ten temat. ;-)

Odpowiedz do tematu